Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

PRP (TROMBOSİT YÖNÜNDEN ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ PLAZMA) UYGULAMASI

Plazma uygulaması kişiden alınan kanın özel bir tüpe konularak santrifüj işlemi yapıldıktan sonra ayrıştırılması ile elde edilen PRP’nin kişiye enjeksiyon yoluyla verilmesidir.

Plateletler yani trombositler vücudumuzda herhangi bir doku hasara uğradığı zaman dokunun eski haline dönmesi için gerekli olan faktörleri içinde barındıran yapılardır. Hasarlanan dokuya plateletler kan yoluyla göç ederler. PRP yapmamızdaki amaç hasarlı bölgeye bu onarıcı hücreleri yoğun olarak vermek ve oradaki iyileşmeyi hızlandırmaktır.

Aslında derimizde yaşlanma bir tür hasardır. Derimizde hasar oluşmaktadır. Bu işlem ile hasarlı bölgelere yapılan enjeksiyonlar ile bir tür iyileşme başlatılır. Deriyi eski haline dönüştürme işlemi başlatılır.

PRP uygulaması özel kitler aracılığıyla yapılmaktadır. En genel tanımla estetik tıpta PRP; yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölümlerinde , deride yılların ve güneşin sonuçlarını geriye döndürecek biçimde kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, deriye esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamak için kullanılır. Yine saç dökülmesi tedavisinde tek başına kullanmak veya diğer tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Hastanın kendi kanından yapılan bir işlemdir ve herhangi bir madde eklenmemektedir. Bu nedenle risk yoktur.

Uygulama öncesi lokal anastezi uygulanabilir.
Yaklaşık 30 dakikalık bir uygulamadır. Kolayca uygulanır.
Bir seans tamamlandıktan sonra kalıcı bir ışıltı ve toparlanma ortaya çıkabilir. 10 gün arayla 3 seans yapılır. Sonra yılda bir tekrarlanır.