Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

YÜZ BOYUN GERME

Çevrenin olumsuz etkileri , yerçekimi ve yaşlanma yüzümüzde değişikliklere yol açmaktadır. Bu değişiklikler kişinin ruh sağlığını etkilemektedir. Her ne kadar kişi de genç aktif bir hayat olsa da bu yüzde ki değişiklikler kişiyi sıkıntıya sokmaktadır. Deri sarkmaları, hacim kayıpları, deri kalitesinin azalması ve yüzde ki değişik alanlardaki kırışıklıklar bizi mutsuz etmektedir.

Bu bölgeler uygun seçilmiş müdahaleler ile yeniden gençlik kazandırmak mümkündür.

Yaşlı bir yüzde; alın çizgileri belirginleşmiş, kaşlar düşmüş, göz kapakları sarkmış, göz altlarında torbalanmalar ve çizgiler oluşmuş, ağız – burun bölgesinde derin çizgiler oluşmuş, yanak sarkmış, çene konturları kaybolmuş, boyun yağlanmış ve deri perdeleri oluşmuş bir görüntü vardır. Yüz germe ve boyun germe deri fazlalığını alma, yüzü tekrar yukarı taşımayı ve hacim kayıplarını tamamlamayı amaçlar.

Genellikle 40 yaşın üzerindeki erkek ve kadınlara bu ameliyat uygulanır.

Ameliyat hastane koşullarında genel anestezi altında yapılır.

Bu operasyon ile diğer estetik müdahalelerde kombine edilebilir. Yüz germe ameliyatında izler saklanır. Şakak bölgesinde saçlı deri içine, kulak önündeki çıkıntının arkasına ve kulak arkasına gizlenir.

Ameliyat yaklaşık 2 -3 saat kadar sürer. Yüz bandaj ile kapatılır. Morluklar 3-5 gün kadar sürer. Eriyen dikişler kullanılır ve dikiş alınmaz. Hasta 1 gece hastanede yatırılır.

Yüz germe etkisi yaklaşık 10 yıl kadar sürer.