Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Fibrocell kök hücre uygulaması kişinin kendi hücrelerinden elde edilen bir antiaging yöntemidir. Doku mühendisliği tekniğiyle kişiden alınan fibroblast denen kök hücrelerin labaratuvar ortamında çoğaltılarak kendisine geri verilmesidir.

Zaman içinde gerek çevresel faktörler gerek yer çekimine bağlı ciltte kırışıklıklar ve elastikiyet kaybı oluşur. İnceden kalına kırışıklıklar, sarkmalar ortaya çıkar. Zamanla cildin değişik katmanlarında ki hücre sayısının azalmasına bağlı olarak elastin ve kolojen lifleri kalitesi bozulur.

Bu hücre sayısı azalmasını desteklemek amacı ile kişinin başka bir alanından alınan hücrelerini alarak labaratuvarda çoğaltarak eksiği tamamlama işlemidir diyebiliriz.

Özellikle 30-35 yaşlarında uygulanır. Ancak yaş sınırı yoktur.
Kulak arkasından veya kol içi kılsız alandan alınan bir parça doku laboratuvar ortamında fibroblastlarına ayrılıp çoğaltılır. Bu şekilde cilt, hücre sayısı yönünden zenginleştirilir.
Elastin ve kolajen seviyesi yükseltilir. Cildin nem dengesi düzelir. Cilt parlak, pürüzsüz ve sıkı bir görünüm alır.
İnce kırışıklıklar kaybolur, derin olanlar azalır.
Kullanıldığı yerler: Yüzde, dekolte bölgesindeki kırışıklıklar ve derin olukların giderilmesi, saç tedavisi, dudak şekillendirme, izler.
Hastaya 3-4 hafta ara ile 3 seans yapılır.

İlk değişiklikler 6-8 hafta içinde görülür. Uygulamadan sonraki aylar içinde ciltte giderek artan oranda iyileşme sağlanır. Bu düzelme uzun sürelidir, bazı araştırmalarda 4-5 yıl boyunca sürdüğü bildirilir.

Uygulama sonrası birkaç gün sauna, solaryum ve güneş ışınları önerilmez.