Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

YAĞ ENJEKSİYON

Yüzümüzde zamanla yer çekimine bağlı veya doğuştan hacim eksikliği olabilir. Yağ enjeksiyonu en çok yüzde kullanılır ancak vücudun diğer alanlarında da eksiklikler yağ enjeksiyonu ile tamamlanabilir. Yüzdeki yaşlanmanın nedeni yağ dokularının sarkması ve aynı zamanda miktarının azalmasıdır. Yağ enjeksiyonu bu azalan yağın yerine konarak yüzün dolgun ve daha genç görünmesini sağlar.

Yağ dokusu genellikle karın olmak üzere uygun olan herhangi bir vücut bölgesinden enjektörle alınır. Alınan yağ dokusu daha sonra burun ve ağız kenarı, alt ve üst dudak, burun kenarından dudak köşesine doğru uzanan kıvrımlar, elmacık kemiği üzeri, alın çizgileri gibi alanlara ihtiyaca göre gerektiği kadar verilir.

Tek başına ve diğer ameliyatlarla kombine olarak yapılabilir.

Uygulanacak bölgeye göre genel anastezi veya lokal anastezi ile yapılabilir.

Uygulanacak alana göre süre 30dk - 1 saat arasındadır.

3-4 gün uygulanan alanlarda morluk gözlenebilir.

Etkisi yaklaşık 5 yıl kadar sürer. Yağ dokusu en fazla kök hücre bulunduran dokudur. Hastaya yağdokusu uygulandığı zaman aslında aynı zamanda kök hücre tedavisi de yapılmış olmaktadır.