Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

YAĞ ÇEKME

Vücut şekillendirme genel olarak bodyshaping olarak isimlendirebilir.
Aslında vücutta bulunan değişik alanlardaki yağları yer değiştirerek veya alarak vücuda kontur veya şekil vermektir.
Liposakşın negatif basınç yani vakum yardımı ile istenilen alanlardaki yağ dokusunu alarak uzaklaştırmaktır.

Erkek ve bayanlarda belirli bölgelerde aşırı yağlanma olur. Hasta spor ve diyet yapmasına rağmen bu alandaki yağ birikmesini önleyemez. Aynı zamanda bu alanlarda selülit görünümü de olabilir. Bu alanlara yapılacak müdahale ile vücudun bu bölgelerine şekil verilir.
Kadınlarda özellikle bacak, basen, karın alt kısmı ve belde yağlanma olur.
Erkeklerde ise iç organların çevresinde, karın ve belin üst kısmında yağlanma olur.
Operasyon bölgeye göre genel veya lokal anastezi altında yapılır.

Liposakşından önce alana bir takım ilaçları içeren sıvı verilir. Bu işlem kan kaybı ve morarmayı azaltır. Daha sonra ince deliklerden kanüller ile liposakşın yapılır. Bu delikler genelde kıvrım yerleri veya göbek deliği gibi alanlara denk getirilir. Böylece iz kalmaz.

Hasta operasyondan 6 saat sonra evine gider. Bol sıvı alması önerilir.
Hasta 1 hafta özel korse kullanır.
Hastanın bölgesine, cilt ve yağ durumuna göre ; Lazer liposakşın, ultrasonik liposakşın tercih edilebilir.
Liposakşın ile vücuda kontur vermek ve inceltmek esasdır. Bu amaçla Basık ve geniş kalça daraltılarak daha kalkık ve çıkık hale getirilir.
Bacağa liposakşın yapılarak düzgün ve daha uzun hale getirilir, ayrıca diz bölgesine yapılarak çarpık görünümün önüne geçilir.
Karın bölgesine düz bir karın sağlanır, Bel oluğu olmayan hastalara bel kavsi verilerek güzel bir bel görünümü sağlanır Sırt bölgesinde ise sütyenden taşan yağlar alınabilir.
Gıdı ve çeneye de lokal anastezi ile liposakşın yapılarak fazlalıklar alınabilir. İyi ellerde yapıldığı takdirde liposakşın sonrası ciltte dalgalanma olmaz.

Liposakşın sonrası yağ hücreleri azaltıldığından hasta daha sonra kilo alması halinde o bölgeler daha fazla kilo almaz.

Liposakşın sonrası elde edilen yağ dokusu işlemden geçirilerek vücutta eksik olan herhangi bir alana yapılabilir. Biz özellikle yüz bölgesindeki eksik alanlara bu yağ enjeksiyonlarını yapmaktayız. Hastanın hem eksik olan hacmini tamamlayıp hem de yağ hücre transferi ile kök hücre tedavisi yapmaktayız.