Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

SELLÜLİT TEDAVİSİ

Gerek çevresel faktörler gerekse genetik etkenlere bağlı bölgesel kilo alma ve sellülit toplumumuzda sıklıkla gözlenmektedir. Bu sebeple bir çok cihaz ve yöntem kullanılmaktadır. Burada hangi işlemin yapılmasına kararı doktor verir. Hasta bize başvurduğunda bazen ‘fatma hanım şu işlemi yaptırmış bende ondan yaptırmaya geldim’ gibi ifadeler kullanılır. Bu oldukça yanlıştır. Belki de bir başka kişide çok etkin olan tedavi sizde daha kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle Estetik cerrahınızla görüşüp onun tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeni uygun olacaktır.

Bu amaçla cerrahi dışında bazı yöntemler kullanılır:
Mezoterapi
Soğuk Lazer Tedavisi
AWT Akustik Dalga Terapisi
Karboksiterapi
Radyo Frekans Terapi
Lenf Masajı
Ultrakavitasyon
Medikal Ozon Tedavisi


Bu işlemlerden hangisi veya hangilerinin uygulanacağına karar verilir. Ancak bu işlemlerden fayda görmeyecek hastalara lokal anastezi ile yapılan cerrahi işlemler önerilebilir. Bu hastalara zaman ve maddi kazanç sağlar.