Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç dökülmesi veya kellik erkekler için artık sorun olmaktan çıkmaktadır. Saçı tamamen dökülen hastalara saç ekimi yapılarak kelliğin önüne geçilir. Saç ekimi yapılan hastalara ekilen saçları güçlendirmek için veya saç ekimi için erken olan hastalara da saç dökülmesini azaltmak ve saçları güçlendirmek için de değişik işlemler yapılabilir. Bunlardan biri saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisi sanılanın aksine yeni saç çıkarmaz. Bu konuda bir çok yerde yanlış bilgi verilmektedir. Saç mezoterapisini saç gübresi olarak adlandırabiliriz. Saçta eksik olan maddeleri ve vitaminleri saç köküne direkt enjekte etme yöntemidir. Birer hafta ara ile 5-10 seans uygulanabilir. Çok ince iğnelerle yapıldığından ağrısız bir işlemdir.

Diğer bir uygulama saç PRP si dir. PPR uygulaması kişiden alınan kanın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemi yapıldıktan sonra ayrıştırılması ile elde edilen PRP’nin kişiye enjeksiyon yoluyla verilmesidir. PRP ile onarıcı hücreler olan trombositler büyüme faktörlerini salgılayarak saç köklerine destek olur. Saçlarda dökülme de azalma, canlanma, parlaklık sağlanır.

Bu uygulama seçeneklerini çoğaltmak mümkündür. Bu seçenekler kişiden kişiye değişir. Öncelikle saçların durumu ve yoğunluğu değerlendirilir. Bu sonuçlara göre yapılacak işleme karar verilir.

Uygun fİyatlI, sIk aralIklI saÇ ekİMİ deĞİl---------DoĞal, profesyonel saÇ ekİMİ