Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

MEZOTERAPİ

Mezoterapi, uzun zamandan beri kullanılan etkinliği kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir. İlk kez 1952'de Dr. Michel Pistor tarafından uygulanmıştır. Fransa' da ortalama 15.000 doktor, günde 60.000 den fazla hastayı mezoterapi yöntemi ile tedavi etmektedir. Uluslararası Mezoterapi Derneğine üye olan Avrupa, Afrika ve Güney Amerika'da birçok ülkede yöntem başarı ile uygulanmaktadır.

Mezoterapinin kelime anlamı orta deri tedavisidir. Uygulama mezoterapi içeriğinin mikroenjeksiyonlarla tedavi edilecek bölge içersine verilmesidir ve her seans yaklaşık 15 dakika sürecek şekilde, özel mezoterapi iğnesi ve özel ilaç karışımları ile uygulanarak yapılmaktadır.

Seans sayısı endikasyona göre değişmekte ve seans aralıkları da yine endikasyona göre haftalık, on beş günlük ve aylık periyodlarla yapılır.

Estetik Kullanım Alanları;

* Sellülit,
* Saç dökülmesi,
* Yüz gençleştirme,
* Ciltteki çatlaklar,
* Yara izleridir.