Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

MEME KÜÇÜLTME

Meme bayanlarda en önemli dişilik unsurlarındandır. Doğum sonrası ve zamanla yerçekimine bağlı göğüslerde şişme ve sarkmalar oluşur. Göğüslerin aşırı büyük ve sarkık olması hastada sırt ve boyun ağrısı, bel ve boyun fıtığı, pişikler ve mantar enfeksiyonu, bedene uygun kıyafet bulamama, omuz bölgesinde sütyen askısına bağlı yara ve çukurluk, göğsünü hep hırkayla saklama isteği gibi durumlara sebep olur. Hasta ile operasyon öncesi oturulup ölçümler yapılarak ve hastanın istediği boyut belirlenerek plan yapılır.

Ameliyat genel anastezi altında yapılır. 2-2.5 saat sürer.

Meme başı ve meme başından aşağıya doğru uzanan iz olur. Bu izler 6 ay içinde ten rengini alır.
1 gece hastanede yatırılır. 2-3 hafta özel sütyen kullanılır.
3. gün masa başı işler yapılabilir. 3 hafta kadar kolları korumk zorlamamak gereki Meme küçültme operasyonu sonrası %20 oranında emzirme problemi yaşanabilmektedir.

Burada bir ek bilgi vermek isterim hastalar bize başvurunca ben 95 giyiyorum 85 giymek istiyorum gibi isteklerde bulunmaktadırlar. Sütyen de 2 ölçü vardır.

1. si 80- 85-90.... gibi bu ölçü göğüs çevresidir. Bizim yapacağımız işlem bunu değiştirmez.
2. Si A, B, C,D, E.... cup gibi, buda memenin boyutudur. Meme ameliyatları sırasında asıl değişen kısım budur.