Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

MEME DİKLEŞTİRME

Doğum, zamanla yerçekimine bağlı , kilo kaybı ve emzirme gibi nedenlerle meme de sarkma ve şekil bozukluğu oluşabilir. Eğer göğsün boyutu hastayı rahatsız etmiyor bu sarkma ve gevşeme rahatsız ediyorsa yani hacim problemi yoksa hastaya meme dikleştirme operasyonu yapılabilir. Eğer hastanın meme hacim şikayeti de varsa protez ile de desteklenebilir.

Muayene sonrası ölçümler ile hastanın da istekleri dikkate alınarak meme şekli ve boyutu belirlenir.

Ameliyat genel anastezi ile yapılır.
1-2 saat sürer.

Yalnız meme başında veya meme başı ile meme başından aşağı doğru uzanan bir iz olur. Bu iz 6 ay içinde ten rengini alır.

Hasta sabah operasyona alınıp 6 saat sonra taburcu edilir.

Hastamız 3. gün masa başı işleri yapabilir. 2 hafta kadar kollarını yormaması gerekir. Eğer ağır bir işte çalışmıyorsa 3 gün sonra işine döner.

Birçok internet sitesinde ameliyat anlatılmakta veya sitelerde operasyonlar yayınlanmaktadır. Ben bunların hastalarımızın kafalarını karıştırdığını ve strese soktuğunu düşünmekteyim. Ancak güzel olan hasta ile doktor karşılıklı oturup karar vermesi ve iletişim kurmasıdır.