Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

KARIN GERME

Doğum sonrası , aşırı kilo alıp verme ve zamanla yer çekimine bağlı olarak karın derisinde sarkma ve şişlik oluşur. Bu hastalarda aynı zamanda kas gevşemesi de mevcuttur. Hasta giydiği kıyafetlerde sıkıntı yaşar, uygun kıyafet bulamamaktan şikayet eder. Hasta bu durumu diyet ve spor ile düzeltemez.

Aslında bu operasyon kilo verme ameliyatı değildir. Bir toparlama ameliyatıdır. Operasyon genel anastezi altında yapılır. Mini karın germe lokal anastezi ile yapılabilir.

Komple karın germede kasık tüylerinin başladığı hat veya eski sezeryan izinden kesiler yapılır. Genelde göbek altındaki yağ ve deri çıkarılır. Yeni göbek deliği yapılır.

Eğer göbek deliğinde şekil bozukluğu varsa düzeltilir. Yine açılan bu alandan kas gevşekliği de onarılır. Buna halk arasında iç korse de denmektedir.

Ameliyat sonrasında hasta 1 gece hastanede yatar. Hasta 3. Gün kontrole gelir. Eriyen dikişler kullanılır. Dikiş alınmaz.

Hasta 2 hafta özel korse kullanır.

1 hafta sonunda dik oturmaya başlar. 1 hafta sonra işine başlayabilir.

Bu operasyon liposakşın ile de kombine bir şekilde yapılabilir.