Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

DOLGU

Yaşlanmanın en önemli etkisi yüzde hacim kayıplarının oluşması ve yüzün yerçekimine bağlı aşağıya doğru yer değiştirmesidir. Genç yaşlarda yüz daha dolgun ve gergin olarak gözükür. Yaşla beraber hacim azalır, cilt kalitesi düşer, sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur.

Yüzün değişik bölgelerinde hacim kaybı olur. Burundan aşağı dudak kenarına doğru uzanan çizgi(nazolabial bölge), alın, dudaklar, elmacık kemiklerinde hacim kaybı olur. Ayrıca çene yan kısım ve çene altında da sarkmalara bağlı kırışıklıklar oluşur.

Bu alanların hacminin tekrar yerine konması ile genç ve doğal bir görünüm sağlanabilir. Bu hacim artırma işlemi değişik dolgu maddeleri ile sağlanabilir.

Değişik içerikli ve kalınlıkta dolgu maddeleri mevcuttur. Bunların FDA onaylı olması, antialerjik olması ve granulom riskinin az olması gerekir. Uygulanacak dolgunun çeşidi kişiye ve uygulanacak alana göre değişir.

İşlem lokal anastezi ile yapılır. 30-45 dk sürer. İşlemden hemen sonra hasta işine dönebilir. Etkisi yaklaşık 12 ay kadar sürer.

Dolgular yalnızca yüze değil vücutta eksik olan her noktaya uygulanabilir.

Dolgu uygulatacak hastaların işlemin fiyatından önce dolgu maddesinin kalitesi ve uygulayıcı tecrübesine dikkat etmesi daha uygun olur.