Ankara estetik cerrahi uzmanı Bülent TEKEREKOĞLU, burun estetiği,Estetik Cerrahim, Estetik Cerrahi Ankara, Ankara Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Yüz Gençleştirme, Botox,Karın Germe, LPG, Burun Estetiği, Meme Estetiği
OPR. DR. BÜLENT TEKEREKOĞLUESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

BOTOX

Yüzümüzde bir çok kas grubu bulunmaktadır. Bu kas grupları sürekli hareket içindedir. Buna çevresel faktörlerde eklenince kırışıklıklar oluşur. Buda kişiye yorgun, üzgün ve yaşlı bir görünüm verir. olur.

Özellikle alın, kaş arası, göz altı ve kaz ayağı denen göz kenarında bu kırışıklıklar daha yoğundur. Yine alt yüz bölgesinde de kırışıklıklar olabilir. Ancak bu bölgelere botoks uygulamasını çok tercih etmemekteyiz.

Botoks eğer herhangi bir engelleyici kas hastalığı yok ise her hastaya uygulanabilir.

Özellikle kırışıklık tamamen oluşmadan önce yapılırsa kırışıklığın oluşması engellenmiş olur. Eğer kırışıklık tamamen oturursa botoks tek başına yetmeyebilir ve dolgu maddeleri ile combine etmek gerekebilir. Işlem 10-20 dakika kadar surer.

Hasta botoksunu yaptırdıktan hemen sonra işine dönebilir. Nadiren küçük morluklar olabilmektedir.

Hastanın 5 saat boyunca başını çok fazla öne eğmemesi gerekir. Ilk gün yüze masaj yapmamasını öneririz.

Etkisi 2. Gün başlar ve 10-15. Gün maksimuma ulaşır.
6. ayda etkisi geçer.

Hastalarımızın sık sorularından biri ‘Sonra yaptırmazsam bir şey olur mu’ diye sorarlar. Botoksu bir kez yaptırdıktan sonra ilk yapıldığı haline geri döner. Daha kötüye gidiş olmaz.